birde eger zamana yayarak mi olur bilmiyorum belki zordur acaba bestekarlari ayrica ilgilendigi alete gore siniflandirabilirmisiniz bu gelistirici olur .

İnternet Sayfası
link
Facebook
link
birde eger zamana yayarak mi olur bilmiyorum belki zordur acaba bestekarlari ayrica ilgilendigi alete gore siniflandirabilirmisiniz bu gelistirici olur .
Tabii fikir olarak güzel bir fikir ancak üç bin bestekâr var, kimler hangi çalgılar ile müziklerini meşk ettiklerini bilmemiz bayağı zor. Bilindiklere göre ayırsak bile, bilinmedikler çok olacağından liste eksik kalır. Teknik olarak bunu yapabiliriz (yani sitenin sistemi buna el veriyor) ama dediğim gibi ama bilgisizlikten dolayı ne kadar verimli olur bilemiyorum. Tabii ayrıca zaman olur böyle bir işlem. Yine de aklımda bulunduracağım bu öneriyi, teşekkürler.

birde kaynak bolumu acsaniz insanlar kaynalarin pdflerini paylasabilse internetten ugras ugras vakit kaybediyoruz. burada yoksa internette de yoktur diyebilelim.tesekkur ederim allah muvaffak etsin

İnternet Sayfası
link
Facebook
link
birde kaynak bolumu acsaniz insanlar kaynalarin pdflerini paylasabilse internetten ugras ugras vakit kaybediyoruz. burada yoksa internette de yoktur diyebilelim.tesekkur ederim allah muvaffak etsin
Kaynak bölümü derken tam olarak nasıl bir şey düşünmüştünüz? Burada olan bütün PDFlerin kaynağını belirtildi.

Ayrıca siz istediğiniz zaman her hangi bir burada bulunan esere yeni PDFler ekleyebilirsiniz, veyâ burada olmayan yeni bir eser de paylaşabilirsiniz buradan.

edvar turu metod turu seyler icin tum eski kaynaklari kapsayan bi istek .musiki ile tedaviyi ,tıbbı iceren ,astroloji vs iceren.

İnternet Sayfası
link
Facebook
link
edvar turu metod turu seyler icin tum eski kaynaklari kapsayan bi istek .musiki ile tedaviyi ,tıbbı iceren ,astroloji vs iceren.
Yâni anladığım kadarıyla eserler (nota) dışında, müzik ile ilgili diğer eserlerin de bir bilgi bankası olmasını istediğiniz. Doğru mu anladım?
Böyle bir bölüm açmak kolay. Kategorize etmek de kolay, ancak böyle eserleri temin etmek biraz zor. Yâni açıkcası benim böyle bir arşivim yok ama eğer sizlerde mevcut ise veyâ başka sitelerden aktarmak istiyorsanız, dediğim gibi böyle bir bölüm açabiliriz, hiç sorun değil.

tabi arayip buldugum ufuk açan şeyleri paylaşırım. kanuni kosalın boyle bi arşivi varmış sitede oyle yazior . yani böyle hazinelere ulaşamamak acı verici bi an evvel ulasmak istiyorum bu arada çok şey istediğimin farkındayım. siteniz surpriz bi sekilde olunc diger isteklerim de belki surpriz bi sekilde oluverir diye umit ettigimden bir de ilgili oldugunuz icin direk dokuluyorum.ek olarak taksim icinde bi form basligi olabiliyorsa iyi olurdu

Son düzenleme:
İnternet Sayfası
link
Facebook
link
Taksimlerin çoğu "Saz Eser" formu olarak ele alınmış. Bunları aslında "Taksim" olarak değiştirmemiz gerekir. Bunu not alıyorum.

Diğer mesele ile ilgili de umarım zamânla insanlar buraya üye olup öyle arşivlerini paylaşmalarını ümîd ediyorum.

İnternet Sayfası
link
Facebook
link
O makamda eserler paylaşıldığı takdirde, o makam listeye eklenmiş olacak. Ancak eseri bulunmayan bir makamı listeye almıyoruz. Eserle birlikte yerini alıyor.

Notaları indirme ile ilgili bir çalışma yaptım geçen hafta ve bizden kaynaklanan bir hatâ mevcut idi. Onu giderdim, şu an her nota indirebiliyor olması gerekir.

Sizdeki sorun devam ediyorsa, lütfen kullandığınız telefon markası ile kullandığınız tarayıcıya da (browser) belirtmenizi istiyorum.

Böylelikle sorunun kaynağına inebiliriz yavaş yavaş.

Benim telefonumda meselâ o PDF'leri indiriyor ve ânında açmıyor dosyaları. İndirdiği klasöre gidiyorum ve oradan açabiliyorum. Bâzıları böyle açılıyor sâdece. Bunun nedeni ise telefonunuzda kullandığınız dosya yöneticisi.

Son düzenleme:
Elci Pesrevi 3 Faks - Institut für Musikforschung
Almanlarda olan nota bizde yok.. hic bir yerde bulamadim.. bizdekiler notalari evlerine hapsedip birde yanlis yunlus yazmislar.. lanet olsun diyorum baska da birsey demiorum
Bu eserin birden fazla versiyonu var; ancak Kantemiroğlu'nun Edvârından gelen sitede mevcut. Her zamanki gibi eser adı güfte sahibine yazılmış maalesef. Yeterince net değilse bende Edvâr'ın hem Owen Wright, hem de Yalçın Tura tarafından yazılmış notaları var, size gönderebilirim.

İnternet Sayfası
link
Facebook
link
YouTube
link
Acaba eser notalarının sunulduğu sayfada yer alan besteci, güfteci, usul vs. bilgilerinin tıklanıp gidilebileceği müstakil bir sayfası mı olsa? Böylece mesela bir besteciyle ilgili derlenen bilgilere başka kaynaklara yönelmeden doğrudan ulaşabiliriz. Belki konuyla ilgili yeni bilgiler bulunur, oraya eklenebilir ve tartışmaya açılabilir. Gerçi bu tartışmalar, notanın verildiği sayfanın altında yapılabiliyor ama müstakil bir sayfaya da taşınabilir belki.

Bu eserin birden fazla versiyonu var; ancak Kantemiroğlu'nun Edvârından gelen sitede mevcut. Her zamanki gibi eser adı güfte sahibine yazılmış maalesef. Yeterince net değilse bende Edvâr'ın hem Owen Wright, hem de Yalçın Tura tarafından yazılmış notaları var, size gönderebilirim.
Tesekkur ederim evet varmis.. yoktan yere zahmet verdim. Eseri indirmeyi becerememisimde baska eser sanmistim bu notayi..

Üst Alt