Derûnhân

Staff member
Arşiv Görevlisi
Messages
1388
Reactions
1742
Website
link
Facebook
link

Reputation:


DîvânMakam Ortak Ev Kayıtları 1

Asım Akat - Ud | @ASIM
Enes Yasir İnceoğlu - Ney | @Enes Yasir İnceoğlu
Erdem Akkaya - Lavta | @Erdem08
Mustafa Yüksel - Hanende | @Mustafaca
Özdem Ardahan - Ney | @Ardahan

Faruk İnan - Mix ve Düzenleme | @Faruk İnan
Mustafa Eren Güzel - Videoyu hazırlayan | @mstferngzl

Eserin notaları için: Terkeyledi Gerçi Beni Ol Mah-cemalim - Zaharya - Hicaz

DîvânMakam ailesi olarak "Ortak Ev Kayıtları" adlı bir proje başlatmak istedik. İsteyen herkesin katılabileceği amatör bir ortak çalışma. Bizce çok güzel sonuç veren bir ortak paylaşım oldu, dileriz ilerki zamanlarda daha başka sözlü ve sözsüz eserlerde böyle bir çalışma yaparız, özellikle klasik ve nitelikli eserleri seçmeye dikkat ediyoruz.

Erdem Akkaya Bey lavtası ile icrâ ederek, diğer icrâcılar için hazır bir kayıt sağlamıştır. Tüm diğer saz icrâcıları da bu lavta kaydının üzerine çalmışlardır ve Faruk İnan Bey tüm bunları düzenleyerek ortak bir kayıt oluşturmuştur. En sonunda hânendemiz Mustafa Yüksel Bey de bu kaydın üzerine icrâsını gerçekleştirmiştir.

Tüm katılan üyelerimize teşekkür ediyoruz, bir sonraki "Ortak Ev Kayıtlarında" buluşmak üzere.

Teşekkürler.
 

Download all Attachments

Derûnhân

Staff member
Arşiv Görevlisi
Messages
1388
Reactions
1742
Website
link
Facebook
link

Reputation:

Özelikle bir hânende bulabilmemiz beni çok sevindirmişti. Hânendemizin sesi de güzel çıkınca bence çok güzel bir kayıt ortaya gelmiş oldu. Lavta ile ilk kaydı hazırlayan Erdem Bey'e teşekkür etmek gerekir ayrıca. Sâyesinde her şey yerli yerinde olabildi. Neyzenlerimizi de çok beğendim. Asım Bey'e de teşekkürler.

Sanırım transpoze çalmak profesyönel olmayanlar için bence gâyet zor bir durum, hele ki bilmediğimiz bir eserse. O yüzden görünürde sâdece bir "kayıt" olabilir ama gerçekte zor transpoze çalmak eğer sazda veyâ sesde uzman değilsek (ki sanırım profesyönel yok aramızda).

Bir dahaki ortak kaydımız için sanırım yerinden bir saz eseri çalacağız. Böyle böyle, yavaş yavaş, tecrübe edineceğiz berâber.

Katılan herkes keyif almıştır umarım, tekrardan tebrikler ve teşekkürler.
 
Messages
6
Reactions
29

Reputation:

Değerli arkadaşlar, güzel temennileriniz ve iltifatlarınız için teşekkür ederim. İnşallah niyetimizin saflığı ve samimiyeti ortaya çıkan çalışmaya zuhur etmiştir. Tüm değerli sazende arkadaşlarımızın gönlüne ve emeğine sağlık. Memnuniyetle ve heyecanla bir başka çalışmada daha acilen buluşmayı diliyorum.
 
Top Bottom