Hangi eseri icrâ edelim?

• Kullanılan toplam oy
    14
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İcra edilecek eser ahenk v.s. bilgileri netleşirse katılımlar daha da artacaktır diye düşünüyorum.. Ayrıca bir saz eseri olması da herkesin bireysel olarak icra etmesini, metronom uyumunu ve eşliği kolaylaştıracaktır kanımca. Hatta eser mus2 ile yazılıp programa eşlik ederek icra edebilir üyeler. böylece metronom sorunu da olmaz. Fikirlerim bunlar.

İnternet Sayfası
link
Facebook
link
Mustafa Bey, bir şey mi yazmaya çalıştınız acaba? Mesajınız bir içerik içermiyor, sâdece Erdem Bey'i alıntılamış oldunuz.

Fikir çok güzel, hatta tanıdığımız hocalarımızdan (enstrümanına çok hakim amatör bir icracı da olabilir) kılavuz bir kayıt paylaşması da rica edilebilir. Bu şekilde tavır açısından da uyum birliği sağlanmış olur. Hem de nota programının mekanik tavrına göre daha güzel gelir kulağa.
Katılıyorum Erdem 08 Mus2 Okur Ansiklopedisi veri tabanında 2 bin civarında MUS2 programıyla yazılmış müzik eseri bulunmaktadır.Eserlerleri buradan dinleyip notalarını indirebiyoruz. Bunun için MUS2 programını indirmiş ve satın almış olmak gerekiyor.
Öyleyse herkes rahatça dahil olabilsin diye 4 ses yapalım. Herkes için uygun mudur?

Sohbet güzel gidiyor da, maalesef hânendemizden cevap alamadık. Biraz süreç uzamış oluyor böylece. Bir de usûl vuracak bir gönüllü olsaydı, tam olurdu ama bir şekilde halledeceğiz. Hepinize gönülden teşekkür ediyorum böyle hevesli bir şekilde katkıda bulunmak istediğiniz için. Umarım zevk alırsınız yapacağınız kayıtlarda.
Merhaba, gruba yeni katıldım. herkese selam ve sevgiler. Kayıt süreci devam ediyorsa elimden geldiğince ritim çalabilirim.

İnternet Sayfası
link
Facebook
link
Ardahan - Ney, Tanbur
Asım Akat - Ud
Enes Yasir İnceoğlu - Ney
Erdem08 - Lavta, Ud
Faruk İnan - Mix ve Düzenleme

ffurkayakca - Ud
mstferngzl - Tanbur
Mustafa Çoşkun - Ud
Mustafaca - Hânende

Son durum sanırsam böyle. Furkay arkadaşımız geri çekilmişti. Hânendemiz Mustafa Bey ise saz icrâcılarını bekliyor. Geriye bir @Mustafa Coşkun Besteci Bey ile @mstferngzl kaldı. Ayrıca bize katılmak isteyen bir kanun icrâcısı da vardı @Ugur.Akbaba. Bir de işlemler biterse ritim için de bir üyemiz var.

O halde 12.05 târihine kadar son kayıtları alalım derim ben. Ondan sonra hânendemize yöneleceğiz.

Ardahan - Ney, Tanbur
Asım Akat - Ud
Erdem08 - Lavta, Ud

ffurkayakca - Ud
mstferngzl - Tanbur
Mustafa Çoşkun - Ud
Mustafaca - Hânende

Son durum sanırsam böyle. Furkay arkadaşımız geri çekilmişti. Hânendemiz Mustafa Bey ise saz icrâcılarını bekliyor. Geriye bir @Mustafa Coşkun Besteci Bey ile @mstferngzl kaldı. Ayrıca bize katılmak isteyen bir kanun icrâcısı da vardı @Ugur.Akbaba. Bir de işlemler biterse ritim için de bir üyemiz var.

O halde 12.05 târihine kadar son kayıtları alalım derim ben. Ondan sonra hânendemize yöneleceğiz.
Eseri tam bilmediğimden zorlanıyorum :(

Ardahan - Ney, Tanbur
Asım Akat - Ud
Erdem08 - Lavta, Ud

ffurkayakca - Ud
mstferngzl - Tanbur
Mustafa Çoşkun - Ud
Mustafaca - Hânende

Uygun bir tarih. İnşallah önümüzdeki hafta içi elimizde çalışmamızın bitmiş hâli olur diye düşünüyorum. Şimdiden herkesin gönlüne, emeğine sağlık

Facebook
link
YouTube
link
Kaydımızın düzenleme işlemleri bitti. Video yapıp paylaşacağız. Katılan herkese teşekkür ederiz.
Emekleriniz için bizlerde çok teşekkür ediyoruz. Farklı bir çalışma oldu.

Bu çalışmada biliyordum ancak Ney enstrümanının ne kadar önemli ve farklı olduğunu, eseri nasıl farklı bir yere taşıdığına ve Güzelleştirdiğine şahit oldum. Kabak kemane yi de bir tesadüf eseri tanımıştım. Lavta’ yı da ilk kez dinleme fırsatım oldu. İcrada bulunan değerli arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Sevgiler.. Saygılar..

İnternet Sayfası
link
Facebook
link
Kayıtta yer alan beylere özel mesaj gönderdim, bir bakabilirseniz sevinirim.

İki üyemiz cevap gönderdi, diğerlerini bekliyoruz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt