Hangi eseri icrâ edelim?

• Total voters
    14
  • Poll closed .
Status
Not open for further replies.

Faruk İnan

Staff member
Nota İstişâre Heyeti
Arşiv Görevlisi
Reactions
1901
YouTube
link

Merhabalar,

Elimizde bir referans kayıt olsun istediğim için ve lavta buna epey uygun olduğu için kıymetli @Erdem08 Bey'den bir kayıt istemiştim. Bugün gönderdi. Biraz cızırtılar vardı kayıtta, temizlemeye çalıştım ve ben kaydı çok beğendim. Kayıt kalitesine çok takılmıyoruz en nihâyetinde. Özellikle neyzenler için çok iyi referans olacağına eminim. Katılım sağlayan diğer icrâkârlardan ricâmız bu kaydın üzerine kayıtlarını kulaklık ile yapıp bana göndermeleri, kolay gelsin :)

Download all Attachments

Last edited by a moderator:
Reactions
79

Selamlar herkese. Arkadaşlar elimden geldiğince icra etmeye çalıştım. Gönül Makamı (Murat Salim Tokaç ve ekibi) programındaki kaydı referans almaya çalıştım. Kusurlarımız affola. Cızırtılar da biraz benden biraz da tellerden kaynaklanıyor. Herkese kolay gelsin. Sağlık dileklerimle..

Reactions
20

İcra edilecek eser ahenk v.s. bilgileri netleşirse katılımlar daha da artacaktır diye düşünüyorum.. Ayrıca bir saz eseri olması da herkesin bireysel olarak icra etmesini, metronom uyumunu ve eşliği kolaylaştıracaktır kanımca. Hatta eser mus2 ile yazılıp programa eşlik ederek icra edebilir üyeler. böylece metronom sorunu da olmaz. Fikirlerim bunlar.

Derûnhân

Staff member
Arşiv Görevlisi
Reactions
1762
Website
link
Facebook
link

Mustafa Bey, bir şey mi yazmaya çalıştınız acaba? Mesajınız bir içerik içermiyor, sâdece Erdem Bey'i alıntılamış oldunuz.

Reactions
20

Fikir çok güzel, hatta tanıdığımız hocalarımızdan (enstrümanına çok hakim amatör bir icracı da olabilir) kılavuz bir kayıt paylaşması da rica edilebilir. Bu şekilde tavır açısından da uyum birliği sağlanmış olur. Hem de nota programının mekanik tavrına göre daha güzel gelir kulağa.
Katılıyorum Erdem 08 Mus2 Okur Ansiklopedisi veri tabanında 2 bin civarında MUS2 programıyla yazılmış müzik eseri bulunmaktadır.Eserlerleri buradan dinleyip notalarını indirebiyoruz. Bunun için MUS2 programını indirmiş ve satın almış olmak gerekiyor.
Öyleyse herkes rahatça dahil olabilsin diye 4 ses yapalım. Herkes için uygun mudur?

Reactions
4

Sohbet güzel gidiyor da, maalesef hânendemizden cevap alamadık. Biraz süreç uzamış oluyor böylece. Bir de usûl vuracak bir gönüllü olsaydı, tam olurdu ama bir şekilde halledeceğiz. Hepinize gönülden teşekkür ediyorum böyle hevesli bir şekilde katkıda bulunmak istediğiniz için. Umarım zevk alırsınız yapacağınız kayıtlarda.
Merhaba, gruba yeni katıldım. herkese selam ve sevgiler. Kayıt süreci devam ediyorsa elimden geldiğince ritim çalabilirim.

Derûnhân

Staff member
Arşiv Görevlisi
Reactions
1762
Website
link
Facebook
link

Merhaba, gruba yeni katıldım. herkese selam ve sevgiler. Kayıt süreci devam ediyorsa elimden geldiğince ritim çalabilirim.
Hoş geldiniz, süreç devam ediyor. Faruk'la bir konuşalım, o sizinle irtibâta geçecek. Sanırım pozitif yönde olacaktır ama kesin bir şey diyemiyorum.

Reactions
40
Facebook
link

Usul vurabilirdim ama erbanem atölyede kaldı :/
Kenan İlgen arkadaşımı sayfamızdan çok keyif aldığımı söyleyerek davet etmiştim.
Sanırım davetimi kırmayıp bu gün kendisi de katılmış aramıza.
Çok değerli ritm ustasıdır. Sayfamıza her konuda katkı vereceğine inanıyorum. Sevgiler..

Faruk İnan

Staff member
Nota İstişâre Heyeti
Arşiv Görevlisi
Reactions
1901
YouTube
link

Kenan Bey selamlar, hoşgeldiniz. Evet, kayıt süreci devam ediyor. Enstrüman kayıtlarımız tamamlandıktan sonra sizden bir kayıt ricâ edebiliriz, ilginiz için teşekkürler :)

Faruk İnan

Staff member
Nota İstişâre Heyeti
Arşiv Görevlisi
Reactions
1901
YouTube
link

Teşekkürler, İçinize sinmediyse eğer tamamlanınca gönderirim, tekrar kaydedersiniz Asım Bey.

Derûnhân

Staff member
Arşiv Görevlisi
Reactions
1762
Website
link
Facebook
link

Ardahan - Ney, Tanbur
Asım Akat - Ud
Enes Yasir İnceoğlu - Ney
Erdem08 - Lavta, Ud
Faruk İnan - Mix ve Düzenleme

ffurkayakca - Ud
mstferngzl - Tanbur
Mustafa Çoşkun - Ud
Mustafaca - Hânende

Son durum sanırsam böyle. Furkay arkadaşımız geri çekilmişti. Hânendemiz Mustafa Bey ise saz icrâcılarını bekliyor. Geriye bir @Mustafa Coşkun Besteci Bey ile @mstferngzl kaldı. Ayrıca bize katılmak isteyen bir kanun icrâcısı da vardı @Ugur.Akbaba. Bir de işlemler biterse ritim için de bir üyemiz var.

O halde 12.05 târihine kadar son kayıtları alalım derim ben. Ondan sonra hânendemize yöneleceğiz.

mstferngzl

Nota İstişâre Heyeti
Arşiv Görevlisi
Reactions
739

Ardahan - Ney, Tanbur
Asım Akat - Ud
Erdem08 - Lavta, Ud

ffurkayakca - Ud
mstferngzl - Tanbur
Mustafa Çoşkun - Ud
Mustafaca - Hânende

Son durum sanırsam böyle. Furkay arkadaşımız geri çekilmişti. Hânendemiz Mustafa Bey ise saz icrâcılarını bekliyor. Geriye bir @Mustafa Coşkun Besteci Bey ile @mstferngzl kaldı. Ayrıca bize katılmak isteyen bir kanun icrâcısı da vardı @Ugur.Akbaba. Bir de işlemler biterse ritim için de bir üyemiz var.

O halde 12.05 târihine kadar son kayıtları alalım derim ben. Ondan sonra hânendemize yöneleceğiz.
Eseri tam bilmediğimden zorlanıyorum :(

Reactions
30

Ardahan - Ney, Tanbur
Asım Akat - Ud
Erdem08 - Lavta, Ud

ffurkayakca - Ud
mstferngzl - Tanbur
Mustafa Çoşkun - Ud
Mustafaca - Hânende

Uygun bir tarih. İnşallah önümüzdeki hafta içi elimizde çalışmamızın bitmiş hâli olur diye düşünüyorum. Şimdiden herkesin gönlüne, emeğine sağlık

Faruk İnan

Staff member
Nota İstişâre Heyeti
Arşiv Görevlisi
Reactions
1901
YouTube
link

Vokal kaydımız da geldi bir kaç gün önce. Kayıt göndermesi gereken diğer üyelerimize de yazdım, meşguller zannediyorum. Cuma'ya kadar son gün olsun, o vakte kadar ulaşmazsa kayıtlar düzenlemeye geçeceğim. :)

Last edited:
Reactions
40
Facebook
link

Kaydımızın düzenleme işlemleri bitti. Video yapıp paylaşacağız. Katılan herkese teşekkür ederiz.
Emekleriniz için bizlerde çok teşekkür ediyoruz. Farklı bir çalışma oldu.

Bu çalışmada biliyordum ancak Ney enstrümanının ne kadar önemli ve farklı olduğunu, eseri nasıl farklı bir yere taşıdığına ve Güzelleştirdiğine şahit oldum. Kabak kemane yi de bir tesadüf eseri tanımıştım. Lavta’ yı da ilk kez dinleme fırsatım oldu. İcrada bulunan değerli arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Sevgiler.. Saygılar..

Derûnhân

Staff member
Arşiv Görevlisi
Reactions
1762
Website
link
Facebook
link

Kayıtta yer alan beylere özel mesaj gönderdim, bir bakabilirseniz sevinirim.

İki üyemiz cevap gönderdi, diğerlerini bekliyoruz.

Status
Not open for further replies.
Top Bottom