Makam

DîvânMakam Robotu
Eser:
Vah meyus-i visalindir gönül

Bestekâr:

Güfte Sâhibi:

Makam:

Form:
Şarkı

Usûl:

Güfte:
-

Örnek:

Kaynak:

Diğer Bilgiler:
Arşiv No: 10914 -
v7 | Notlar: Defterde usulü Curcuna olarak yazılmıştır, notası da değişiktir. Defterin başında "Haluk Güneyli'den aldım 7.2.1972 notu vardır. Diğer Bilgiler: D-35/213 s.307
v8 | Notlar: Defterin başında "Haydar Sanal'ın notalarından çok kuvvetli ihtimalle İsak Varon'a ait defterin fotokopisi notları vardır. Diğer Bilgiler: D-60-2/385 s.430
v9 | Notlar: Defterin başında "Haluk Güneyli'den Mart 1990 notu vardır. Diğer Bilgiler: KD-60/65 s.123

Bütün Ekli Dosyaları İndir

Moderatörün son düzenlenenleri:
İnternet Sayfası
link
Facebook
link
v7 notasında makam Karcığar olarak değil Beyati Araban olarak geçiyor, yakın makamlar ama yeni bir konu açılabilir mi?
Öncelikle teknik açıdan ben bir şey diyemiyorum. Yâni ne, nedir, hangi makamdadır beni aşan meseleler. O bakımdan Levent Bey ve diğerleri yetkin bilgilere sâhipler. Onlara sormak en iyisi.

Ancak benim söyleyebileceğim durum şu. Yeni bir konu açılabilmesi için farklı bir eser olması gerekir. Yâni bizde bulunmayan farklı bir eser ise, konusu açılmalıdır. Ama yok, mesele makam meselesi ise, yanlışsa, hazır konuda düzeltme yapabiliriz ki öyle gözüküyor ki yanlış değilmiş. Notada yanlış yazıyor demek ki.

Üst Alt