Reactions
191

Eskiden Doğan Hocam'ın Crr Topluluğu konserlerine ve Rahmetli Necdet Yaşar zamanındaki Topluluk konserlerine sık giderdim. Şimdi 40 saat ders yapıyorum, yorgunluktan müzik duymak istemeyecek hâle geldim. Canlı müziğin verdiği enerji çok farklı gitmek lazım.

Reactions
13

Devamlı takip ettiğim bir yer yok ama fatih belediyesinin programlarına genellikle giderim. Okuluma da yakın olduğundan yol yormuyor :)

Derûnhân

Admin
Staff member
Reactions
413
Website
link
Facebook
link

Devamlı takip ettiğim bir yer yok ama fatih belediyesinin programlarına genellikle giderim. Okuluma da yakın olduğundan yol yormuyor :)
Var mı böyle çok beğendiğiniz bir topluluk ya da icrâcı Fâtih Belediyesi'nin konserlerinde?
Bir de bimediğimden soruyorum, İstanbul'da hangi belediyeler en fazla bizim bu klasik kültürümüze yer veriyor? Böyle bir şey var mıdır halkarası bilinen? Yâni x belediye genelde daha çok yer verir gibisinden?

Reactions
13

Getirilen sanatkârların hepsi alanında mahir oluyor. Beğenmemek elde değil. Geçen ayda Münip Utandı & Çiğdem Yarkın konseri vardı. Bu ay Derya Türkan & Coşkun Karademir konseri vardı. Her ikisi de çok güzeldi. Her ay nasibimizi alıyoruz :)

Diğer sorunun cevabını kendi gözlemlerimden vereyim. Genellikle gittiklerim: Fatih, Üsküdar, Eyüp. Kadıköy, Beşiktaş'ta ise daha çok batı etkisi hakim diye gördüm. Tabi bunlar benim gittiklerim geri kalanları bilmiyorum.

Top Bottom