66954
Screenshot_2019-07-15-15-43-04.png

Bunlar hekimbasi abdulazizin edvarinda kayitli olan eser ve bestekarlar bunlara tek tek bakmam lazim bu sitede hangileri varsa..

Kevseri mecmuasi gibi kaynaklari inceleyen bir belgede ic ice daire li usullerden bahsediyor. Yani atiyorum 48 zamanli bir usulun icine 16 lik bir usul sigistirinca ikisini ayni anda vurmanin velvele gibi duyulacagini yazior

447618 nolu tez.. yok tez sitesinde uyeliksiz direk indililiyor pdf. Kevseri mecmuasindaki eserlerin notalari.aramaya Kevserî yazinca cikiyor

İnternet Sayfası
link
Facebook
link
447618 nolu tez.. yok tez sitesinde uyeliksiz direk indililiyor pdf. Kevseri mecmuasindaki eserlerin notalari.aramaya Kevserî yazinca cikiyor
Güzel bir kaynak, sağ olun.

Önümüzdeki aylarda sitede değişiklikler olacak. Belge/tez/kitap vs. gibi paylaşımlar için de sistem olacak. Katkılarınız olur inşallah böyle.

Yok tez de bircok edvar var su an onceden yoktu ibni sina hariri iki tane yusuf ayri ayri ladikli meragi makasidul ve camiul elhan vs. Ve ali ufkinin mecmua i sazi soz dahi cevirisi var

İnternet Sayfası
link
Facebook
link
Imkan oldukca yuklerim.tabi bu arada bunlar benim katkim degil. Birileri tez yazmasada goremeyecegimiz hazineler o kisilerin katkilari .
Tabii onları kaynak olarak göstererek eklemede yardımca olursanız diye söylemek istemiştim. İnternette ne varsa klasik kültür ile ilgili, burada bulundurmak istiyoruz. O bakımdan herkes yardımcı olabilir olduğu kadarıyla.

Defteriniz.com da maye saz semaisi ve pesrev var. Tanburi isak ve osman bey(buyuk) e ait bu sitede maye makaminda pesrev ve saz semaisi yok. Onlari buraya alabilirmisiniz..birde musinin var o dugah karar ediyor. Digerlerinde farkli segah karar ediyor. Edvarlardaki tarifte segah seyredip dugah karar ediyor yaniliyorda olabilirim.musininki rastin seyrine benziyor ama evc perde si yok ve dugah karar ediyor .bunu siteye alsaniz iyi olur. Ama gercekten mayemi bilmiorum. Ve baska sarkilar vs de bulunuyor

Son düzenleme:
Aslında ilginç bir hatayı yakalamışsınız. Buradaki nota arşivimizin bestekar kategorisinde Büyük Osman Bey yok sanırım.

Bestekar kategorisinde çeşitli şekillerde aradım, bulamadım. Bunun üzerine kendisine ait olduğu bilinen iki saz eserinin başlıklarını bulup baktım; ikisi de Küçük Osman Bey adına kayıtlı görünüyor.

Nihavend Peşrev
Hüzzam Peşrev

İlgili başlıklara da birer not olarak ekledim bu kategori hatasını.

Son düzenleme:
İnternet Sayfası
link
Facebook
link
Defteriniz.com da maye saz semaisi ve pesrev var. Tanburi isak ve osman bey(buyuk) e ait bu sitede maye makaminda pesrev ve saz semaisi yok. Onlari buraya alabilirmisiniz..birde musinin var o dugah karar ediyor. Digerlerinde farkli segah karar ediyor. Edvarlardaki tarifte segah seyredip dugah karar ediyor yaniliyorda olabilirim.musininki rastin seyrine benziyor ama evc perde si yok ve dugah karar ediyor .bunu siteye alsaniz iyi olur. Ama gercekten mayemi bilmiorum. Ve baska sarkilar vs de bulunuyor
Esprili bir yanıt vermek gerekirse: "her şeyi devletten beklemeyelim lütfen". :)
Demek istediğim, eksik varsa, bunun için sistemimiz mevcut.

https://divanmakam.com/form/eser-paylas.1/select

Kendiniz istediğiniz eseri ekleyebiliyorsunuz. 1 dakîkanızı almaz. Varsa olmayan eserler, buyrun.

Aslında ilginç bir hatayı yakalamışsınız. Buradaki nota arşivimizin bestekar kategorisinde Büyük Osman Bey yok sanırım.
İlgili başlıklara da birer not olarak ekledim bu kategori hatasını.
Hemen yanlışları düzeltiyorum. Teşekkür ederim.

Tamam tesekkur ederim insallah zahmet vermemisimdir. Onlari dugahta maye dedigi makami ben dugah maye dir diye dusunmustumde sade maye nin dugahta karar eden versiyonumu demek istiyor

Üst Alt