Bestekâr
Cemil Bey (Şekerci, Udi)
Güfte Sâhibi
Belirsiz
Makam
Hicaz
Form
Taksim
Usûl
Serbest
Kaynak
Sanat Müziği Notaları

Makam

DîvânMakam Robotu
Eser:

Bestekâr:
Cemil Bey (Şekerci

Güfte Sâhibi:
Belirsiz

Makam:

Form:
S.Eser

Usûl:

Güfte:
-

Kaynak:

Diğer Bilgiler:
Arşiv No: -
Bu eserin Kemânî Memduh'a ait bir eser olabileceği büyük ihtimal. Kararsız kaldık. Altta yorumları okuyabilirsiniz.

Bütün Ekli Dosyaları İndir

Moderatörün son düzenlenenleri:
Yok digeri silinmesin yeri degismesi ayri konu bu okunakli degil digeri okunakli cunki.
kemani memduh hicaz taksim yazior
kemani memduh1868 cemil bey 1902 dogumlu

Son düzenleme:
İnternet Sayfası
link
Facebook
link
Yok digeri silinmesin yeri degismesi ayri konu bu okunakli degil digeri okunakli cunki.
kemani memduh hicaz taksim yazior
kemani memduh1868 cemil bey 1902 dogumlu
Silinecek derken konu silinecek, okunaklı olan notayı da doğru konuya taşıyarak. Yâni nota kaybolmayacak, konu kaybolacak.

Evet "nâşiri Kemânî Memduh" diyor, ama yine de garanti olması için

Ayrıca burada söz konusu olan Cemil Bey şekerci olanı, onun da doğum yılı 1867.

Dogrudur yanlis bakmisim demekki dogru olan bir eke de digerini koymanizki secim olarak kimin oldugu secilmesine gerek kalmaz . Benim gorusum.

İnternet Sayfası
link
Facebook
link
Kapak sayfasında dairesel olarak yazan yazı: "Kemani-i şehir Memduh Efendi'nin Hicaz taksimi". Nota sayfasında, notanın hemen üzerinde yazan yazı: "Kemani Memduh Efendi'nin Hicaz Taksimi".
Siz de olmasanız ne yaparız? :)

Konularda gerekli işlemleri bu akşam yapacağım. Mesajları da taşıyacağım.

Allah râzı olsun.

İnternet Sayfası
link
Facebook
link
Yalnız, bu adamlardan biri diğerinin taksimini araklamış mı oluyor şimdi? Hangisinin adına yazacağız bu eseri?
Güzel soru. Bence bir taksimde bu derecede araklama olması imkansız. Gerçi ben nota nota her satırı kontrol etmedim ama aynılar diyebiliriz.
Bence burada "kendi el yazısı" denilen Şekerci Cemil Bey'inkinde bir yanlışlık var. Cüneyd Kosal kaynak olarak daha güvenilir diye düşünmüştüm, Belki de en iyisi iki notayı da bırakmak, ikisinin bilgilerine not düşmek.

5. portede ne yazıyor altta, okuyabiliyor musunuz?

İnternet Sayfası
link
Facebook
link
Rahmetli Cüned Kosal nota koleksiyoncusu olduğu için daha güvenilir bir kaynak diye düşünmüştüm ki bilmediğim bir bilgi ile karşılaştım.
Teşekkürler. O halde ne diyeceğimi bilemiyorum :D.

Bir yerde belki defteri dijital ortama aktarırken yanlış sayfayı yüklemiş olabilirler. Başka bir fikir aklıma gelmiyor.

Üst Alt