YouTube
link
Merhabalar,

Klasik Kemençe'yi çok sevenler bu sazın nasıl bir sese sahip olduğunu muhakkak çok iyi biliyorlardır.
Siz de Klasik Kemençe'yi benim gibi önce Barış Manço'nun Dağlar Dağlar'ı sonra da Yeni Türkü şarkılarıyla tanıyanlardan mısınız? 😏

Şahsen Klasik Kemençe'yi Türk Halk Müziği'nde de çok ama çok severim. Muazzam bir derinlik katıyor...
Türk Din Mûsikîsi'nde de çok başka, çok ayrı bir yer edinen bir saz...

Sizler ne dersiniz?

Teşekkür ederim. Hüseyin Turan'ın hususiyetle böyle bir tercihi olduğundan haberdar değildim.

TRT'nin meşhur halk müziği programlarından Bergüzar'daki orkestraya ara ara misafir olarak konsept dışından saz dahil olurdu. Bir seferinde de klasik kemençe vardı ve bence de icraya oldukça hoş bir ahenk katmıştı.

YouTube
link
Teşekkür ederim. Hüseyin Turan'ın hususiyetle böyle bir tercihi olduğundan haberdar değildim.

TRT'nin meşhur halk müziği programlarından Bergüzar'daki orkestraya ara ara misafir olarak konsept dışından saz dahil olurdu. Bir seferinde de klasik kemençe vardı ve bence de icraya oldukça hoş bir ahenk katmıştı.

Evet tam da o âhengi çok seviyorum işte. Thm'deki halini çok seviyorum dediğim bu. Bence çok tatlı.

Kemence klasik muzige sonradan katilmis. Baska bi seyde sarayda kullaniliyormus . Hangi stil oldugu aklimda degil

Üst Alt