Bestekâr
Belirsiz
Güfte Sâhibi
Belirsiz
Makam
Kürdi
Form
Fantezi
Usûl
Düyek
Eser:
Kalbi̇mi̇ koparip alsan yeri̇nden

Bestekâr:
Erol Çendek

Güfte Sâhibi:
Erol Çendek

Makam:

Form:

Usûl:

Güfte:
Kalbimi koparıp alsan yerinden
Yaralarsın beni bil ki derinden
Eksilmez hiç bir şey sana sevgimden
Sen gidince mahzun deli gönlümden
Sana olan aşkım bitmez hiç derdin
Hicrânına sebep benden bilirdin
Şimdi güzel günler mâzî olacak
gönlüm kararacak rûhum solacak
Verdiğin sevinçler hazân olacak
Senden ayrı olmak çok zor gelecek

Kaynak:
Erol Çendek

Bütün Ekli Dosyaları İndir

Moderatörün son düzenlenenleri:
Formal veya melodik yapıya bakarak bu esere klasik anlamda Beste diyemeyiz. Zâten notada da Fantezî yazıyor, ancak siteye "Beste" olarak geçirilmiş. Sitede Beste belirli formal sınırlamaları olan bir klasik tür olarak kullanıldığından değiştirilmesi iyi olur diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Formal veya melodik yapıya bakarak bu esere klasik anlamda Beste diyemeyiz. Zâten notada da Fantezî yazıyor, ancak siteye "Beste" olarak geçirilmiş. Sitede Beste belirli formal sınırlamaları olan bir klasik tür olarak kullanıldığından değiştirilmesi iyi olur diye düşünüyorum.
eserim için işgüzarlık yaparak yorum yazmışsınız.Bana göre bestedir.Dinlemenizi tavsiye ederim.

İnternet Sayfası
link
Facebook
link
YouTube
link
eserim için işgüzarlık yaparak yorum yazmışsınız.Bana göre bestedir.Dinlemenizi tavsiye ederim.
Erol Bey merhabalar. Sayın @efrūḫte 'nin vurguladığı husus, estetik değil yalnızca teknik bir değerlendirmeden ibarettir. Kaldı ki hepimiz gibi kendisi de bu verimli sitenin paydaşlarındandır ve önemli katkılar sağlayan değerli üyelerinden birisidir. Saygı sınırları içinde ve bilimsel bir zeminde olmak kaydıyla, müzik bağlamında her türlü eleştiri veya istişarenin yapılabildiği ve bunun verimli sonuçlar doğurduğu bu mecrada elbette fikrini belirtmesi bir işgüzarlık olmasa gerektir.

Üst Alt