İnternet Sayfası
link
Facebook
link
Kaç dil biliyorsunuz ve hangi derecelerde?

Dereceler şöyle oluyor.
  • Temel kullanıcı (A1 ve A2 düzeyleri)
  • Bağımsız kullanıcı (B1 ve B2 düzeyleri)
  • Usta kullanıcı (C1 ve C2 düzeyleri)
Meselâ bir dile ilk başladığınızda A1 kategorisinde oluyorsunuz. O dili eksiksiz ve kusursuz bir şekilde anadili olan insanlar kadar konuşabiliyorsanız, o zaman C2 olmuş oluyor.

Yabanci kaynaklara ulasimin bu kadar kolay oldugu bir donemde ozellikle ingilizce bilmenin epey onemli oldugunu dusunuyorum. Bu sebeple ingilizcemi gelistiriyorum su an b2/c1 arasi bir duzeydeyimdir herhalde fakat belli bir seviyeden sonra ogrenim hizim epey yavasladi, bu durumda da yurtdisina cikmanin faydali olacagini dusuyorum. İmkanlari kovalamak lazim.

İnternet Sayfası
link
Facebook
link
Yabanci kaynaklara ulasimin bu kadar kolay oldugu bir donemde ozellikle ingilizce bilmenin epey onemli oldugunu dusunuyorum. Bu sebeple ingilizcemi gelistiriyorum su an b2/c1 arasi bir duzeydeyimdir herhalde fakat belli bir seviyeden sonra ogrenim hizim epey yavasladi, bu durumda da yurtdisina cikmanin faydali olacagini dusuyorum. İmkanlari kovalamak lazim.
İngilizcenizi geliştirmek için ne yapıyorsunuz peki? Tavsiye edebileceğiniz metotlar var mıdır?

Alıştırma yapmak isteyenler meselâ sitemizi İngilizce olarak gezebilirler :). Ben siteyi öyle kullanıyorum meselâ.

İngilizcenizi geliştirmek için ne yapıyorsunuz peki? Tavsiye edebileceğiniz metotlar var mıdır?

Alıştırma yapmak isteyenler meselâ sitemizi İngilizce olarak gezebilirler :). Ben siteyi öyle kullanıyorum meselâ.

İngilizce ogrenmek icin pek cok metot var fakat ogrenmek icin en onemli olan seyin istikrar oldugunu dusunuyorum. Baslangicta basit gramer bilgisi ogrenip bolca kelime ezberlemek faydali olur, devaminda ingilizce metinler okuyup ingilizce videolar izleyip dinlemek de epey gelistirir. Zaten internette bununla alakali sinirsiz kaynak bulunmakta, dedigim gibi bence onemli olan istikrarli calismak :)

İnternet Sayfası
link
Facebook
link
Evet, haklısınız. Zâten dil öğrenmenin 90% kelime ezberlemektir. Tabii ezberlemek derken, bunun okuması var, yazması var, konuşması var ve bilmesi var. Kaynaklar bu çercevede çok dediğiniz gibi.

Üst Alt