Efendim, umarım çok yersiz değildir bu sorduğum, geçenlerde bir acem nakışa rast geldim. Başka bir yerde de adının ''Der bezm-i dil ez rûy-i tü sâd şem'-i ber efruht'' olarak geçtiğini gördüm ancak bir türlü ne notasını ne de sözlerini bulamadım. Acaba bilgisi olan birisi varsa yardım edebilir mi?

Efendim, umarım çok yersiz değildir bu sorduğum, geçenlerde bir acem nakışa rast geldim. Başka bir yerde de adının ''Der bezm-i dil ez rûy-i tü sâd şem'-i ber efruht'' olarak geçtiğini gördüm ancak bir türlü ne notasını ne de sözlerini bulamadım. Acaba bilgisi olan birisi varsa yardım edebilir mi?

Efendim neden yersiz olsun, bütün bu araştırmalara rağmen hâlâ nota bulmak zor iş maalesef. Çok güzel bir eserdir bu arada, Bezmârâ'nın icrâsını pek beğenmesem de herkese öneririm.

Maalesef eser daha sitede yok, en kısa sürede (büyük ihtimâl yarın) yükleyip size haber veririm. Kendiniz bulmak istiyorsanız, eser Ali Ufkî'nin mecmuasında sayfa 314; Hakan Cevher'in tezinde ise 913 yâhut 914'tür (nasıl baktığınıza bağlı olarak).

Upvote 0
Üst Alt