Bestekâr
Avni Anıl
Güfte Sâhibi
Ümit Yaşar Oğuzcan
Makam
Hicaz
Form
Şarkı
Usûl
Düyek
Kaynak
Sanat Müziği Notaları

Makam

DîvânMakam Robotu
İnternet Sayfası
link
Facebook
link
Bildiğim kadar, bazı paylaşımlarım klasik eser değil. Uygun görmezseniz lütfen sormadan siliniz. Bu kaliteli ve özel sitenin ahengini ve prensiplerini bozmayı hiç istemem.
Estağfirullah Asım Bey.

Evet, genel anlamda maalesef modern eserlerin kültürümüzden kopup bozulduğunu düşünüyoruz, en azından ben. Arabeskleşme ve kalitesizlik gözlemlenebiliyor. Ama o eserleri de beğenenler oluyor. Yine de o eserler de makam ailesinden oldukları için bu sitede onları da koruyoruz. Yâni demek istediğim; bir sakınca olsaydı eğer zâten o eserleri kaldırmış olup, sizin de kayıt paylaşmak için eser konusu bulamıyor olacaktınız. Ama demek ki eserler duruyor ki siz de kayıt paylaşıyorsunuz ilgili eser konularına. Paylaşımlarınızda bir sakınca görmüyorum, hatta teşekkür ediyorum zahmet edip uğraştığınız için. Her zevke göre eser ve kayıt bulunduruyoruz bu şekilde. Çok uçuk bir durum olmadıkça müdâhale etmeyi doğru bulmuyorum. Dediğim gibi, bir de emek var onları paylaşırken, onu da göz ardı etmek istemiyorum. İnce fikirli olup bu noktaya değindiğiniz için de ayrıca teşekkür ederim.

Üst Alt