Makam

DîvânMakam Robotu
Eser:
Can çün yüzünü gördü yıldızı neylerem ben

Bestekâr:
Ruhi Ayangil - Kanuni

Güfte Sâhibi:
Kadı Burhâneddin

Makam:

Form:

Usûl:

Güfte:
-

Kaynak:

Diğer Bilgiler:
Arşiv No: -

Bütün Ekli Dosyaları İndir

Moderatörün son düzenlenenleri:
A mübârek can, pek güzel işler yapıp bu siteyi kurmuşsunuz; notaları bulup neşretmişsiniz; âlem-i mûsikînin istifâdesine sunmuşsunuz da ne demeye "güfte sahibi belirsiz" deye oraya not düşmüşsünüz!
Notaların hepiciğinin üzerinde güfte sahipleri adıyla sanıyla yer alıyor da siz neye ordan okuyup, eksik bilgileri tamamlamıyorsunuz da millete bilgiyi eksik veriyorsunuz a kuzum efendim?
Çalışmanız için tebrik, eksiklikler için tekdir ediyorum! Hadi bi zahmet tamamlayıverin hepsini de iş daha güzel olsun. Bâkî selâm. R.A. 23.07.2023

Değerli hocam,
Notların önemli bir kısmı başka sistemlerden nakledildiği için oradaki eksik bilgiler de aynen buraya aksetmiş, lütfen kusura bakmayınız. Moderatör arkadaşlarımız hemen düzelteceklerdir. Sizi burada gördüğümüze çok sevindik. Takdir ve teşvikiniz site yöneticileri için son derece kıymetli, başka ikazlarınız da olursa hemen müdahale edileceğinden şüpheniz olmasın efendim..

Kıymetli hocam merhabalar. Sizi burada görmek harika. Şeref verdiniz.

Gereken cevabı @Mahzen-i Esrâr-ı Mûsikî hocamız vermiş fakat, anlayışınıza sığınarak, meseleyi biraz daha detaylandırmak isterim:

Sitemizde 50.000'e yakın eser var. Bu eserler farklı veri kaynaklarından otomatik olarak içeriye aktarılıyor ve ne yazık ki birçoğu yanlış veya hatalı künyeye sahipler. Sizin gibi hocalarımız işâret ettikçe bunları düzeltiyor, burayı olabildiğince güncel tutmaya gayret ediyoruz. Tekdîr ise en ummadığımız yerden geldi zirâ güfte sahipleri konusunda bilhassa dikkatliyiz. Bu pek güzel eser gibi nicelerini de zaman içinde düzeltme sözü veriyoruz. Affediniz.

Uyarılarınız üzerine ''Güfte Sâhibi'' kısmını düzelttik.

Kıymetli hocam merhabalar. Sizi burada görmek harika. Şeref verdiniz.

Gereken cevabı @Mahzen-i Esrâr-ı Mûsikî hocamız vermiş fakat, anlayışınıza sığınarak, meseleyi biraz daha detaylandırmak isterim:

Sitemizde 50.000'e yakın eser var. Bu eserler farklı veri kaynaklarından otomatik olarak içeriye aktarılıyor ve ne yazık ki birçoğu yanlış veya hatalı künyeye sahipler. Sizin gibi hocalarımız işâret ettikçe bunları düzeltiyor, burayı olabildiğince güncel tutmaya gayret ediyoruz. Tekdîr ise en ummadığımız yerden geldi zirâ güfte sahipleri konusunda bilhassa dikkatliyiz. Bu pek güzel eser gibi nicelerini de zaman içinde düzeltme sözü veriyoruz. Affediniz.

Uyarılarınız üzerine ''Güfte Sâhibi'' kısmını düzelttik.
Nûr-ı aynım, "tekdir" sözcüğü lâtîfe idi elbet. Yaptığınız iş tabiî ki ancak takdîre lâyık. Umarım sizi üzmedim. Düzeltmeler için teşekkür ediyorum. Diğer bazı teliflerimi de gönderebilir miyim acaba? Sevgi ve saygılar.

Üst Alt