Bestekâr
Emin Ongan (Kemani)
Güfte Sâhibi
Belirsiz
Makam
Canfeza
Form
Şarkı
Usûl
Müsemmen
Kaynak
Sanat Müziği Notaları, Mustafa Eren Güzel

Makam

DîvânMakam Robotu

Bütün Ekli Dosyaları İndir

Moderatörün son düzenlenenleri:
Canfeza Şarkı - Terk-i Can Et Ey Gönül

Bu eser Canfeza olarak kayda alınmış ama Canfeza gibi değil sanki, çünkü acem aşiran perdesinde nikriz karar ediyor. Şevkefza böyle ama bu eser şevkefza seyretmiyor. Ne dersiniz? Ayrıca bu eserin icrasını internette hiçbir yerde bulamadım.

Son düzenleme:
İnternet Sayfası
link
Facebook
link
Bestekâr Emin Ongan olunca tabii herhalde bir bildiği vardır diyor insan ama bunu sorgulamanız güzel bir şey. Benim hiç bir fikrim yok o konularda, umarım diğer üyelerimiz ışık tutarlar. Ve bir kaydını da duyabilirsek ayrıca güzel olmuş olur, sağ olasınız.

İnternet Sayfası
link
Facebook
link
Eserin kaydını paylaşıyorum, hem de nota takipli :)

Canfeza Şarkı • ''Terk-i Can Et Ey Gönül'' Meşk Kaydı | Üsküdar Makam Atölyesi

Yeri gelmişken sorayım. Videoları kim hazırlıyor sizde? Bu nota takipli videolar çok hoş oluyor. Biz de yakında kayıt paylaşacağız bize gelenlerden, onlara da böyle bir sistem yapmak istiyordum. Bir bilginiz var mıdır?

2. nota Üsküdar M.Cemiyeti'nin notasıdır ki Emin Ongan şarkılarının en doğru kaynağı olarak düşünülebilir.
3. versiyonun kaynağı var mıdır?
Şöyle ki hocam ilk başta v2'deki şekliyle yazdım ama hocam böyle meşk etmediğini söyledi, sonra ben de farklı notalar aradım ve ilk olarak buradaki eseri gördüm 2001 yılında Dr. Semra Özgün Hanımefendi yazmış, sonra ÜMC'nin şuradaki notasyonunu yine Semra Hanım yazmış (benim kaynak aldım nota bu), sonra Bülent Savaş Bey'in şuradaki notasyonunu gördüm sanırım o da ÜMC'den almış, son olarak ODTÜ KTMT'nin nota arşivinde ise şu notasyonu buldum ki bu da ÜMC'den alınmış ve benim v3'te yazdığım gibi :)

Son düzenleme:
Üst Alt