Bestekâr
Muhtelif
Güfte Sâhibi
Muhtelif
Makam
Suzinak
Form
Fasıl
Usûl
Muhtelif
Kaynak
Sanat Müziği Notaları

Makam

DîvânMakam Robotu

Bütün Ekli Dosyaları İndir

Moderatörün son düzenlenenleri:
İnternet Sayfası
link
Facebook
link
Konunun ismini Suzinak Faslı (Şamlı Selim No: 99) olarak değiştirdim.
Mustafa, bu eklediğin bilgiler çok önemli, teşekkürler.

Bir ricâda bulunmak istiyorum. Başlıklarda : iki nokta karakterini kullanmayalım. Nedeni ise iki nokta karakteri özellikle Windows işletimli sistemler için dosya adlarında kullanılamıyorlar. Bizde otomatik olarak başlıktan PDF dosyalarına isim aktardığımız için, en iyisi çift noktayı kullanmayalım dosya adlarına geçmesin diye. Gerçi sistem otomatik olarak onu dosyaya aktarmıyor (önlemini almıştım) ancak uyuşmazlık olduğu için sen yine de kullanma.

Diğer geçersiz karakterler şöyle:

Kod:
< (less than)
> (greater than)
: (colon)
" (double quote)
/ (forward slash)
\ (backslash)
| (vertical bar or pipe)
? (question mark)
* (asterisk)

İnternet Sayfası
link
Facebook
link
Evet, bu yüzden ben eser konularının başlıklarında ? de kullanmıyorum. Mesela bestekârı tam belli değil ve Ahmet Efendi (?) şeklinde koymuyorum başlığa. Çünkü başlık dediğim gibi PDF dosya isimlerine gidiyor ve dosya isimlerinde ? işâreti yasak Windows için.

Ben bu nota arşivlerini alırken bunun gibi bir çok detaya ve düzeltmeye dikkat etmek zorunda kaldım, tecrübeliyim yâni :).

Mustafa, bu eklediğin bilgiler çok önemli, teşekkürler.

Bir ricâda bulunmak istiyorum. Başlıklarda : iki nokta karakterini kullanmayalım. Nedeni ise iki nokta karakteri özellikle Windows işletimli sistemler için dosya adlarında kullanılamıyorlar. Bizde otomatik olarak başlıktan PDF dosyalarına isim aktardığımız için, en iyisi çift noktayı kullanmayalım dosya adlarına geçmesin diye. Gerçi sistem otomatik olarak onu dosyaya aktarmıyor (önlemini almıştım) ancak uyuşmazlık olduğu için sen yine de kullanma.

Diğer geçersiz karakterler şöyle:

Kod:
< (less than)
> (greater than)
: (colon)
" (double quote)
/ (forward slash)
\ (backslash)
| (vertical bar or pipe)
? (question mark)
* (asterisk)
En sevdiğim karakterlerden ( | ) birisi de yasak :/

İnternet Sayfası
link
Facebook
link
En sevdiğim karakterlerden ( | ) birisi de yasak :/
Aynen, aynı sıkıntıyı ben de çektim. Ben isimlendirme sistemini hazırlarken, aslında fikir olarak Eser Adı | Bestekâr Adı | Makam Adı | Versiyon No olarak isimlendirme yapmak istiyordum. Ama gördüğün gibi bu karakter yasaklı, o yüzden - ile çözdüm. Diğeri daha kullanışlı aslında gözler için ama maalesef kullanamıyoruz.

Üst Alt