Bestekâr
Belirsiz
Güfte Sâhibi
Belirsiz
Makam
Rast
Form
Saz Semaisi
Usûl
Aksak Semai
Kaynak
Sanat Müziği Notaları
İnternet Sayfası
link
Facebook
link
Bu eseri kaldırılam bence. Ne idüğü belirsiz bir eser.
Arşiv numarası verilmiş bu eser için. Sanırsam TRT Arşiv numarası. Sizce bu numaradan hangi eser olduğunu bulmak mümkün müdür? Yâni bir gün TRT arşivine bakabilecek biri olursa, oradan bu eseri çıkarabiliriz. Eğer öyleyse, ben kalmasından yanayım, hiç yoktan "TRT arşivinde böyle bir eser varmış" bilgisini içeriyor ama tabii eserin kendisi yok ortalıkta (bizde).

Aslında şöyle. Bu eserler TRT rerpertuarına isim olark girmiş ama yüksek ihtimalle baştan beri herhangi bir notası bulunamamış. Kaldı ki bu eserde filancanın eseri de demiyor. Böyle notası olmayan binlerce eser var. Bunların hepsini giremeyiz.

İnternet Sayfası
link
Facebook
link
Aslında şöyle. Bu eserler TRT rerpertuarına isim olark girmiş ama yüksek ihtimalle baştan beri herhangi bir notası bulunamamış. Kaldı ki bu eserde filancanın eseri de demiyor. Böyle notası olmayan binlerce eser var. Bunların hepsini giremeyiz.
Siz TRT arşivini inceleme şansına eriştiniz mi?
Diyelim bu nota var orada. Hemen arşiv no ile bulunabiliniyor mu notalar orada?

Meselâ belki bu eser o arşivde vardır ama isimsiz olduğu için isimsiz girilmiş olabilir. Sonradan da o nota kaybolunca sâdece arşiv numarası kalmış olabilir. Belki bir gün bu eserin bir müzisyenden ve TRT çalışanından çıkma ihtimâli nedir sizce?

Siz TRT arşivini inceleme şansına eriştiniz mi?
Diyelim bu nota var orada. Hemen arşiv no ile bulunabiliniyor mu notalar orada?

Meselâ belki bu eser o arşivde vardır ama isimsiz olduğu için isimsiz girilmiş olabilir. Sonradan da o nota kaybolunca sâdece arşiv numarası kalmış olabilir. Belki bir gün bu eserin bir müzisyenden ve TRT çalışanından çıkma ihtimâli nedir sizce?
Bence TRT de olabilir. Mesela ben de "Selam Havası" nı arıyorum. Arşiv N° var ama Pdf yok. Bendede onu bulma umudum var. Ondan bencede kalsın.

Üst Alt