Reactions
114

Çok teşekkür ederim. Elleriniz dert görmesin. Bu notaya alma meselesinde beni şımartmayacağınızı umut ediyorum. Abartabilirim.

Reactions
114

Yalnız, her ne kadar makam, genel hatlarıyla seyir ve nihayet güfte aynı olsa da, bu eseri Zekai Dede'ninkinden ayrı kategorize etmek gerekir sanırım.

Faruk İnan

Moderator
Staff member
DivanMakam Notisti
Reactions
246
YouTube
link

Yalnız, her ne kadar makam, genel hatlarıyla seyir ve nihayet güfte aynı olsa da, bu eseri Zekai Dede'ninkinden ayrı kategorize etmek gerekir sanırım.
Haklısınız, usûlü bile yürük semâî değil aksak olmuş melodi de epey değişik. öyle zannediyorum ki yeni nesil fasıllarda okuyabilmek için böyle bir yola gidilmiş.

Her ne olursa olsun Zekâî Dede'nin ismi yazılıp aşağıya not düşmenin daha mantıklı olacağını düşündüm.

Reactions
25

Elbette var, melodisi beya basit ama cesareti olan bi gelsin :)
Birde çok basit bir marş daha var, ama çok basit gerçekden isteyen varsa onun da taş plak kayıdını göneriyim.

Reactions
25

Batı müziğinden anlayan arkadaşlarımı bilgilendirip onlardan yardım isteyeceğim bu marş için.
Çok teşekkür ederim, ama
Zahmet olmasın 😐

Aslında bunun Notaları Muzadeyelerde satıliyor, ama artık bulamiyorum. Bulsamda, Sadece on kapağnın resmi koyulmuş, notaların resimleri bulunmuyor.

Bu marş : Marche Arab (Marche d'Arab) Arap Marşı Beste: Zachariadese (Zacharidis/ Zachariades)

Top Bottom