Ortak Ev Kayıtları

Makam

DîvânMakam Robotu
Reactions
32

Eser:
Ey kaşı-keman tir-i müjen canıma geçti

Bestekâr:

Güfte Sâhibi:

Makam:

Form:

Usûl:

Güfte:
-

Kaynak:
ISAM, Cüneyd Kosal Türk Mûsıkîsi Arşivi | v9, v10, v11, v12, v13, v14, v15 (Ekleyen: Faruk İnan)

Diğer Bilgiler:
Arşiv No: 4164 -
ISAM, Cüneyd Kosal Türk Mûsıkîsi Arşivi: D-46/2, D-79/6, KD-17/15, KD-30/10, KD-33/18, KD-38/17, KD-63/89

Download all Attachments

Last edited by a moderator:

Levent Çelik

Nota İstişâre Heyeti
Arşiv Görevlisi
Reactions
456

Çok sevdiğim bestelerden biri. Münir Bey'in Dar-ülelhanca kaydedilen okuyusundan ezberlemiştim zamanında

Levent Çelik

Nota İstişâre Heyeti
Arşiv Görevlisi
Reactions
456

Son 5 notaya baktim da hem birbiriyle farklı hem de Münir Bey'in okuduğu ile. Kaynağı nedir acaba bu versiyonların öyle bir bilgi var mıdır?

Faruk İnan

Staff member
Nota İstişâre Heyeti
Arşiv Görevlisi
Reactions
954
YouTube
link

Son 5 notaya baktim da hem birbiriyle farklı hem de Münir Bey'in okuduğu ile. Kaynağı nedir acaba bu versiyonların öyle bir bilgi var mıdır?
İSAM ''Notlar'' kısmına şöyle bir bilgi iliştirmiş (v13 için) ''Defterin başında "1971 Haluk Güneyli'den / Kemani Bedriye Hoşgör'e ait notalardan" notları vardır.''

Diğeri (v15) için ise şöyle yazılmış: ''Defterin başında "Haluk Güneyli'den Mart 1990" notu vardır. ''

Faruk İnan

Staff member
Nota İstişâre Heyeti
Arşiv Görevlisi
Reactions
954
YouTube
link

Aslında bu notları da buraya yazmak istiyorum çoğu kez ama kaynak kısmı kalabalık gözükmesin diye yazmıyorum. Bir daha dikkat edip en azından konu altına bu bilgileri de yazacağım.

Derûnhân

Staff member
Arşiv Görevlisi
Reactions
942
Website
link
Facebook
link

Aslında bu notları da buraya yazmak istiyorum çoğu kez ama kaynak kısmı kalabalık gözükmesin diye yazmıyorum. Bir daha dikkat edip en azından konu altına bu bilgileri de yazacağım.
Tam tersine, ne kadar fazla bilgi, o kadar iyi. Bu güvenirliliği hem arttırıyor, hem de doğru bilgilerin yayılmasını sağlıyor. Tabii zahmet edip eklemek isterseniz. Ayrıca ister kaynak kısmına, ister "diğer bilgiler" kısmına koyabilirsiniz.
Kalabalık gözükmesi gibi bir derdimiz olmamalı bence.

Faruk İnan

Staff member
Nota İstişâre Heyeti
Arşiv Görevlisi
Reactions
954
YouTube
link

Tam tersine, ne kadar fazla bilgi, o kadar iyi. Bu güvenirliliği hem arttırıyor, hem de doğru bilgilerin yayılmasını sağlıyor. Tabii zahmet edip eklemek isterseniz. Ayrıca ister kaynak kısmına, ister "diğer bilgiler" kısmına koyabilirsiniz.
Kalabalık gözükmesi gibi bir derdimiz olmamalı bence.
Estağfirullah, memnûniyyetle. ''Diğer Bilgiler'' kısmı daha uygun olacaktır diye düşünüyorum.

Top Bottom