Merhaba,

Mevlevî âyinlerini ararken birinci selâmın ilk mısrâını yazmamız gerekiyor. Örneğin Sûz-i dil âyin için "ya sagiras" anahtar kelimelerini
yazmamız gerekiyor.

Âyîn-i şerîfleri direkt olarak makam ismiyle bulmamız mümkün mü, yoksa böyle bir seçenek var da ben mi gözden kaçırıyorum?

Teşekkürler.

İnternet Sayfası
link
Facebook
link
Öncelikle hızlı aramada "ayini serif" anahtar kelimesi ile bulabiliyorsunuz onları:

66965

Liste aşağıya doğru gidiyor.

Tabii bu başlıkta o kelimeler geçiyorsa buluyor. Eksiklikler var mı bilemiyorum ama varsa söylersiniz, ekleriz eksiklikleri.

Tabii başka bir türlü de "form" kutucuğunda ayin seçerek âyînleri bulabilirsiniz.

Sonuç:

Eser (Nota) Arşivi

Tabii maalesef makama göre sıralama şu an mevcut değil. Ancak kombinasyon olarak filtrede "form" kutucuğunda "ayin" seçerek ve istediğiniz makamı seçerek bulabilirsiniz. Örnek "Sûzidil" ile birlikte:

66966

Sonuç:

Eser (Nota) Arşivi

Ve dediğim gibi sitede yenilikler olacak ve böyle makama göre sıralama gibi yenilikler olacak inşallah (henüz belli değil). Arama ile ilgili de değişiklikler olacak. Ama şimdilik bu 2 şekilde bulabilirsiniz notaları. Bu arada sistem olarak makamlar hem her notanın, hem de her konunun en sonunda yazıyor.
Eser İsmi - Bestekâr İsmi - Makam İsmi olarak işledik sistemi. En uygunu böyle.

Son düzenleme:
Öncelikle hızlı aramada "ayini serif" anahtar kelimesi ile bulabiliyorsunuz onları:

Ekli dosyayı görüntüle 66965

Liste aşağıya doğru gidiyor.

Tabii bu başlıkta o kelimeler geçiyorsa buluyor. Eksiklikler var mı bilemiyorum ama varsa söylersiniz, ekleriz eksiklikleri.

Tabii başka bir türlü de "form" kutucuğunda ayin seçerek âyînleri bulabilirsiniz.

Sonuç:

Eser (Nota) Arşivi

Tabii maalesef makama göre sıralama şu an mevcut değil. Ancak kombinasyon olarak filtrede "form" kutucuğunda "ayin" seçerek ve istediğiniz makamı seçerek bulabilirsiniz. Örnek "Sûzidil" ile birlikte:

Ekli dosyayı görüntüle 66966

Sonuç:

Eser (Nota) Arşivi

Ve dediğim gibi sitede yenilikler olacak ve böyle makama göre sıralama gibi yenilikler olacak inşallah (henüz belli değil). Arama ile ilgili de değişiklikler olacak. Ama şimdilik bu 2 şekilde bulabilirsiniz notaları. Bu arada sistem olarak makamlar hem her notanın, hem de her konunun en sonunda yazıyor.
Eser İsmi - Bestekâr İsmi - Makam İsmi olarak işledik sistemi. En uygunu böyle.
Anladım, çok teşekkürler.

Üst Alt