Bestekâr
Muhtelif
Güfte Sâhibi
Muhtelif
Makam
Muhtelif
Form
Güfte Mecmuası
Usûl
Muhtelif
Kaynak
Mustafa Eren Güzel
Eser:
Ahenk: Eski ve En Müntehab Şarkı ve Kantoları İçeren Güfte Mecmuası

Bestekâr:

Güfte Sâhibi:

Makam:
Diğer

Form:
Güfte Mecmuası

Usûl:

Güfte:

Kaynak:
İ.B.B. Atatürk Kitaplığı Sayısal Arşiv ve e-Kaynaklar | Demirbaş: Bel_Osm_K.02912 | Yer Numarası: 782.42 AHE 1337/1921 k.1/1 | Kopya/Cilt: 1 k.1 | Toplayan: Udi Sami (Şark Musiki Cemiyeti Heyet-i Talimiyesi’nden)

Bütün Ekli Dosyaları İndir

Moderatörün son düzenlenenleri:
İnternet Sayfası
link
Facebook
link
Ekleyebiliriz tabii ki, ancak bir dakîka düşünmek gerek.

Fasıllar nota içerdikleri için Eser (Nota) Arşivi'nde yer almaları gâyet doğal.

Güfte mecmuaları ise bizce Eser (Nota) Arşivine girmeli midir yoksa başka bir bölümde mi yer almalıdır?

Ben Eser (Nota) Arşivi'nde kalması yanayım sanki, nitekim bunlar nota içermese de, en azından bir zamanlar var olan (ve hattâ bugüne kadar gelebilmiş) eserlerin mevcûdiyetini gösteriyor.

Yine de sormak isterim herkese, siz de bu fikirde misiniz yoksa ayrı bir işlem mi yapalım?

Bu tabii aramayı da etkiliyor, bir de etiketler (künye) problemi doğuruyor.

Son düzenleme:
İnternet Sayfası
link
Facebook
link
Evet ama sıkıntılar var.

Bestekar
Güfte Sahibi
Makam
Form
Usul

Bunlar her konuda olması gereken bilgiler bu bölümde. Doğal olarak bunların hiç biri yok, ya da "Muhtelif" şeklinde hepsini alabiliriz bir çözüm olarak.

Hattâ 7. bir etiket de girebiliriz. Bu konu basit bir mesele değil, tüm sistemi ilgilendiren bir şey. Geri dönüşü olmayabilir.

İnternet Sayfası
link
Facebook
link
Yeni bir karar alana kadar şimdilik yeni bir form oluşturdum: Güfte Mecmuası. Gerisini muhtelif olarak doldurdum.

Önek olarak "Sözlü Eser" hâlâ geçerliliğini koruduğu için şimdilik yeni bir önek ilâve etmiyorum.

Bu meseleyi detaylıca konuşmak gerek, ona göre hareket etmemiz lâzım.

Üst Alt